СПІЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ З КЛІНІЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ ЯК РЕЗУЛЬТАТ СПІВПРАЦІ МІЖ ВНУ ІМЕНІ ЛЕСІ УКРАЇНКИ ТА КОРОЛІВСЬКИМ УНІВЕРСИТЕТОМ БЕЛФАСТУ

20-22 березня 2024 року в місті Белфаст (Північна Ірландія) в рамках реалізації гранту за підтримки міжнародного фонду Official Development Assistance (ODA) відбулася зустріч науковців Волинського національного університету імені Лесі Українки із вченими Королівського університету Белфасту. Основна мета – налагодження партнерської співпраці задля проведення спільної дослідницької діяльності.

Керівником дослідницької групи з України є доктор психологічних наук, професор, директор Українського центру психотравми (УЦП) Лариса Засєкіна, а до її складу увійшли –  доктор психологічних наук Олена Журавльова, кандидат психологічних наук Ірина Глова та кандидат психологічних наук Юлія Розмирська.

Британську дослідницьку групу очолює професор Шері Армор. Керівник та члени цієї групи – доктори наук Донаха Ганна, Мартін Робінсон та Ерік Спікол є представниками Дослідницького центру стресу, травми та пов’язаними з ними станами (STARC) Королівського університету Белфасту.

Партнерська зустріч здійснювалась у два етапи: 1) ознайомчий – презентація університетів, основних напрямів діяльності дослідницьких центрів (УЦП та STARC), кола наукових інтересів членів обох дослідницьких груп, а також напрацювань за результатами їх проєктної діяльності; 2)  занурення в роботу – визначення міжнародного грантового фонду, активне обговорення грантової заявки, напрацювання ключових ідей майбутнього проєкту, формування спільного плану роботи та графіку його реалізації, здійснення функціонального розподілу обов’язків.

За результатами зустрічі були окреслені чіткі кроки подальшої співпраці в напрямі проведення травмо-фокусованих досліджень з клінічної психології, а також заплановано нову зустріч у листопаді 2024 в Кембриджському університеті для продовження дослідницької роботи.

Joint Trauma-Focused Research in Clinical Psychology: A Cooperation Between Lesya Ukrainka Volyn National University and Queen’s University Belfast

From 20 to 23 March 2024, a research group led by Professor Larysa Zasiekina, working in the field of psychotrauma research, consisting of Dr Olena Zhuravlova, Dr Iryna Hlova and Dr Yuliia Rozmyrska, actively worked on discussing joint research and writing a grant proposal with their partners from Queen’s University Belfast. The meetings took place at the partner university in Northern Ireland. During the three days of productive work, Ukrainian researchers presented our university, talked about the current projects of the Ukrainian Psychotrauma Center, headed by Professor Larysa Zasiekina, and got acquainted with the experience of the Research Centre for Stress, Trauma and Related Conditions (STARC), headed by Professor Cherie Armour. The collaboration is part of a successful  Official Development Assistance grant co-ordinated by Professors Larysa Zasiekina and Cherie Armour and funded by Queen’s University Belfast. The UK delegation also included Dr Donncha Hanna, Dr Martin Robinson and Dr Eric Spikol.

The collaboration resulted in the development of key ideas for the future project, the contacts with international grant fund, the writing of a grant proposal, and the scheduling of a new meeting at the University of Cambridge in November 2024 to continue the research.